Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych UR

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Wyróżnienie dla BON UR

Email Drukuj PDF

WYRÓŻNIENIE DLA BON UR

Miło nam poinformować, że podczas odbywającej się 13 – 15 października 2018 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie XVI edycji Konferencji „REHA FOR THE BLIND IN POLAND”, organizowanej przez Fundację SZANSA DLA NIEWIDOMYCH oraz Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach, Miasto Stołeczne Warszawa i Państwowy Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Uniwersytet Rzeszowski, reprezentowany przez Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych UR, otrzymał wyróżnienie za zajęcie III miejsca w ogólnopolskim konkursie IDOL 2018 w kategorii Uczelnie.

Konkurs zorganizowany został przez Fundację SZANSA DLA NIEWIDOMYCH, która co roku nagradza osoby i instytucje wspierające niewidomych i słabowidzących oraz dostosowujące swą działalność do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku.

Celem konkursu IDOL 2018  było wyróżnienie instytucji, firm i osób zasłużonych w dziedzinie nowoczesnej rehabilitacji niedowidzących i niewidomych oraz w walce o emancypację tego Środowiska, ale również promowanie zaangażowania społecznego, pozytywnych przykładów postaw i  działań skierowanych do osób niepełnosprawnych.

Uniwersytet Rzeszowski został laureatem etapu wojewódzkiego konkursu IDOL 2018 w swojej kategorii, co umożliwiło udział w etapie ogólnopolskim i zdobycie tego wyjątkowego wyróżnienia. W ten sposób została zauważona i doceniona praca Biura ds. Osób Niepełnosprawnych UR na rzecz studentów z niepełnosprawnością, w tym także studentów z dysfunkcjami narządu wzroku. Nagroda ta jest również potwierdzeniem celowości realizowanych przez BON UR przedsięwzięć i stanowi dobrą motywację do dalszej pracy dla osób z niepełnosprawnościami ze społeczności akademickiej.

 

Bezpłatne konsultacje dla studentów UR

Email Drukuj PDF

BEZPŁATNE KONSULTACJE DLA STUDENTÓW UR

Biuro ds. osób Niepełnosprawnych UR zaprasza studentów do korzystania z bezpłatnych konsultacji psychologicznych i logopedycznych w roku akademickim 2018/2019. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod nr tel. 17/ 872-10-31 lub osobiście w Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych UR, ul. Pigonia 6, pokój nr 2.

ZAPRASZAMY !

 

Bezpłatne kursy BON UR

Email Drukuj PDF

ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE KURSY BIURA DS. OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH UR

Zaprasza studentów z niepełnosprawnością i wolontariuszy UR do udziału 
w BEZPŁATNYCH kursach organizowanych przez BON UR 
w roku akademickim 2018/2019:

  • Asystent Osoby Niepełnosprawnej
  • Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych – ECDL
  • Nauka języka angielskiego - kurs przygotowujący do certyfikatu BULATS
  • Nauka języka migowego II stopnia
  • Nauka pływania (grupa od podstaw, średnio zaawansowana i zaawansowana)
  • Pierwsza pomoc przedmedyczna
  • Prawa pracownika na rynku pracy / Specjalista ds. Kadr

Planowany termin rozpoczęcia kursów to październik/listopad 2018 r.
Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod nr /17/ 872-10-31 lub osobiście w Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych, ul. Pigonia 6, pokój nr 2.

ZAPRASZAMY  !

 

Kurs Nauki Pływania

Email Drukuj PDF

NAUKA PŁYWANIA DLA STUDENTÓW Z ORZECZENIEM

I WOLONTARIUSZY UR

Informujemy, że kurs „Nauki pływania dla studentów z orzeczeniem i wolontariuszy UR” (grupa od podstaw, średnio zaawansowana i zaawansowana) rozpoczyna się od 03 października 2018r. w każdy poniedziałek i środę miesiąca od godz. 20:00-21:30 na pływalni „Delfin”, ul. Rejtana 30 (obok Millenium). ZAPRASZAMY!

 

Wyróżnienie dla Agaty Widlarz

Email Drukuj PDF

CIECHOCIŃSKIE „IMPRESJE ARTYSTYCZNE”

W dniach od 11 do 30 lipca 2018 roku w Ciechocinku odbywał się XXII Międzynarodowy Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej, w którym uczestniczyła studentka filologii polskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego Agata Widlarz.


„Impresje Artystyczne” to festiwal kierowany do młodzieży z niepełnosprawnością organizowany przez Fundację „Pro Omnibus” w Ciechocinku niezmiennie od 22. lat. Wydarzenie to składa się z dwutygodniowych warsztatów z wykwalifikowaną kadrą Instruktorów, natomiast ostatnie pięć dni przedsięwzięcia to kolejno: koncert inauguracyjny w Muzeum Etnograficznym w Toruniu, dwa koncerty konkursowe, Koncert Galowy oraz Koncert Laureatów w Muszli Koncertowej w Ciechocinku. W tym roku w Festiwalu wzięło udział 55 uczestników z całej Polski, Rosji, Gruzji i Ukrainy.

Agata Widlarz na ciechocińskiej scenie występuje nieprzerwalnie od sześciu lat. W tym roku wykonała utwór „Wracam do domu” z repertuaru Justyny Steczkowskiej, wyśpiewując Specjalne Wyróżnienie Fundacji „Pro Omnibus”. To już kolejna nagroda wyśpiewana przez Agatę na tym Festiwalu. Agata Widlarz śpiewa od 2008 roku w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek. Zawsze z wielką radością bierze udział we wszystkich przedsięwzięciach muzycznych, ponieważ największą radością i nagrodą jest dla niej możliwość dzielenia się z innymi ludźmi swoją pasją.

 

CIECHOCIŃSKIE „IMPRESJE ARTYSTYCZNE”

 

Konkurs INDEKS MARZEŃ

Email Drukuj PDF

FUNDACJA ANNY DYMNEJ "MIMO WSZYSTKO" OGŁASZA, SIÓDMĄ, EDYCJĘ KONKURSU "INDEKS MARZEŃ"

realizowanego w ramach projektu "Akademia Odnalezionych Nadziei". Jego celem jest wspieranie edukacji osób niepełnosprawnych - tegorocznych maturzystów, a także studentów, poprzez przyznawanie im stypendium 9000 zł (900 zł x 1000 brutto) w roku 2018/2019. Projekt realizujemy od 2011 roku.

- Z radością i podziwem patrzę na osoby niepełnosprawne, które, mimo przeciwności losu, znajdują odwagę i siłę, aby realizować  marzenia. Wiele z nich marzy tak zwyczajnie o tym, aby móc się uczyć i rozwijać. Na przeszkodzie staje im jednak brak pieniędzy. "Indeks Marzeń" powstał z myślą o nich. Miejcie odwagę sięgać po swoje marzenia - zwraca się do maturzystów i studentów, Anna Dymna.

Do konkursu mogą zgłaszać się maturzyści i studenci, którzy przedstawią: aktualne orzeczenie o niepełnosprawności, zaświadczenie o dochodach rodziców lub prawnych opiekunów, wynik egzaminu maturalnego, zaświadczenie o przyjęciu na studia, zaświadczenie z uczelni o zaliczonym roku studiów wraz z wykazem wyników (dotyczy osób już studiujących), list motywacyjny (liście tym uczestnik konkursu "Indeks Marzeń" powinien uzasadnić, dlaczego to właśnie on ma otrzymać stypendium). Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.mimowszystko.org. Zamieszczone są tam również wypowiedzi naszych dotychczasowych stypendystów.

O tym, komu zostanie przyznany "Indeks Marzeń", czyli stypendium o wartości 9000 zł,  zdecyduje wynik egzaminu maturalnego bądź osiągnięcia na studiach (do finałowej "dziewiątki" zostaną zakwalifikowane osoby, które będą miały najwyższą średnią spośród nadesłanych zgłoszeń) oraz list motywacyjny.

Regulamin konkursu "Indeks Marzeń" dostępny jest na stronie www.mimowszystko.org

Wszystkie dokumenty należy przesłać do 28 września 2018 roku, pod adres:

Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko"
ul. Profesora Stefana Myczkowskiego 4
30-198 Kraków, z dopiskiem: KONKURS AKADEMII ODNALEZIONYCH NADZIEI

lub pod adres e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , wpisując w tytule: KONKURS AKADEMII ODNALEZIONYCH NADZIEI.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 10 października 2018 roku.

 

UR zwycięzcą konkursu IDOL 2018

Email Drukuj PDF

UNIWERSYTET RZESZOWSKI ZWYCIĘZCĄ KONKURSU "IDOL 2018"

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Uniwersytet Rzeszowski reprezentowany przez Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych UR został zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu „IDOL 2018” województwa podkarpackiego, w kategorii UCZELNIA. Konkurs zorganizowany był przez Fundację SZANSA DLA NIEWIDOMYCH, która co roku nagradza osoby i instytucje wspierające osoby niewidome i słabowidzące oraz dostosowujące swą działalność do potrzeb osób z dysfunkcjami narządu wzroku.

Z krótkiej laudacji:

Uczelnia przyjmuje w swoje progi niewidomych i słabowidzących kandydatów, radzi sobie z ich kształceniem i dysponuje odpowiednim oprzyrządowaniem niwelującym niepełnosprawność wzroku, a jej obiekty są dostępne dla Środowiska.

Uniwersytet Rzeszowski, a w szczególności Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych UR, aktywnie działa na rzecz niepełnosprawnych studentów. Inicjuje imprezy popularyzujące dostępność instytucji dla osób niewidomych i słabowidzących.

 

UNIWERSYTET RZESZOWSKI ZWYCIĘZCĄ KONKURSU IDOL

 


Strona 4 z 17

Z galerii ...

2013kajaki 19.jpg

Radio FENIKS

Ankieta

Jakiej oferty pomocy oczekujesz od BON?
 

Użytkownicy Online

We have 10 guests online