Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych UR

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

UR zwycięzcą konkursu IDOL 2018

Email Drukuj PDF

UNIWERSYTET RZESZOWSKI ZWYCIĘZCĄ KONKURSU "IDOL 2018"

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Uniwersytet Rzeszowski reprezentowany przez Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych UR został zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu „IDOL 2018” województwa podkarpackiego, w kategorii UCZELNIA. Konkurs zorganizowany był przez Fundację SZANSA DLA NIEWIDOMYCH, która co roku nagradza osoby i instytucje wspierające osoby niewidome i słabowidzące oraz dostosowujące swą działalność do potrzeb osób z dysfunkcjami narządu wzroku.

Z krótkiej laudacji:

Uczelnia przyjmuje w swoje progi niewidomych i słabowidzących kandydatów, radzi sobie z ich kształceniem i dysponuje odpowiednim oprzyrządowaniem niwelującym niepełnosprawność wzroku, a jej obiekty są dostępne dla Środowiska.

Uniwersytet Rzeszowski, a w szczególności Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych UR, aktywnie działa na rzecz niepełnosprawnych studentów. Inicjuje imprezy popularyzujące dostępność instytucji dla osób niewidomych i słabowidzących.

 

UNIWERSYTET RZESZOWSKI ZWYCIĘZCĄ KONKURSU IDOL

 

Zapraszamy na obozy letnie 2018

Email Drukuj PDF

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych UR zaprasza wszystkich chętnych studentów z orzeczeniem o niepełnosprawności i wolontariuszy na

OBOZY LETNIE 2018

Gwarantujemy doskonałą atmosferę i niezapomniane wrażenia.
Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod nr telefonu: /17/ 872-10-31.
Ilość miejsc ograniczona!


Obozy dla studentów UR z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz wolontariuszy

CAŁKOWICIE BEZPŁATNE!


TERMINY OBOZÓW:

------------------------------

1. Obóz rekreacyjno-integracyjny (wodny)

Polańczyk - Jezioro Solińskie: 21-28.07.2018

Udział w obozie nie wymaga umiejętności pływania, wszystkie zajęcia dostosowane są do możliwości oraz chęci uczestników i odbywają się pod opieką ratowników WOPR. W programie obozu zaplanowano rejsy żeglarskie, kajakarskie, rowerki wodne i inne formy rekreacji nad wodą. Dla zainteresowanych zajęcia nordic walking oraz elementy survivalu, nurkowania oraz trekking na bieszczadzkich połoninach. BON zapewnia również transport Rzeszów - Polańczyk - Rzeszów.

------------------------------

2. Obóz z nauką jazdy konnej

Regietów - okolice Gorlic: 4-11.08.2018

------------------------------

3. Obóz z nauką języka obcego

Łazy - okolice Kołobrzegu: 3-10.09.2018

------------------------------

Wymagane dokumenty :

Poprawiony: środa, 03 października 2018 13:11
 

Stypendia Fundacji „Praca dla Niewidomych”

Email Drukuj PDF

Zapraszamy do udziału w projekcie:

„WARTO SIĘ UCZYĆ" STYPENDIA FUNDACJI „PRACA DLA NIEWIDOMYCH”

Fundacja „Praca dla Niewidomych” (FPdN) realizuje projekt pod nazwą „Warto się uczyć”, polegający na przyznawaniu i wypłacaniu stypendiów dla studentów i doktorantów z niepełnosprawnością wzroku.

| INFO | CZYTAJ WIĘCEJ |

 

MEDALIŚCI PŁYWACY NA SPOTKANIU U REKTORA

Email Drukuj PDF

MEDALIŚCI PŁYWACY NA SPOTKANIU U REKTORA

22 maja 2018 r. w gabinecie JM prof. dra hab. Sylwestra Czopka, Rektora UR doszło do spotkania, w którym uczestniczyli zdobywcy medali w pływaniu reprezentujący Uniwersytet Rzeszowski.

Czytaj więcej... |

 

 

UWAGA! ZAJĘCIA KURSU SPECJALISTA DS. KADR

Email Drukuj PDF

UWAGA! ZAJĘCIA KURSU SPECJALISTA DS. KADR

Informujemy, że z przyczyn organizacyjnych zajęcia zaplanowane na 17 maja 2018 r. zostają przeniesione na dzień 28 maja 2018 r., miejsce i godzina pozostają bez zmian (sala 250, godz. 16:00). Kolejne spotkanie (ostatnie) i tym samym zaliczenie kursu odbędzie w dniu 7 czerwca 2018 r. (sala 250, godz. 16:00).

 

UWAGA! ZAJĘCIA Z JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO ODWOŁANE

Email Drukuj PDF

UWAGA! ZAJĘCIA Z JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO ODWOŁANE

Informujemy, że z powodu choroby lektora zajęcia z języka hiszpańskiego zostają odwołane. Kolejne zajęcia odbędą się po 24.05.2018.

 

SUKCESY SPORTOWCÓW BON UR

Email Drukuj PDF

SUKCESY SPORTOWCÓW BON UR

W dniu  12 maja 2018 r. w Poznaniu odbyły się  III Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w Pływaniu. Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych  oraz Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego  reprezentował student III roku na Wydziale Prawa i Administracji  Mateusz Zięba. Miło jest nam poinformować że Mateusz podczas tych zawodów wywalczył 2 złote medale na dystansie 25 m stylem dowolnym oraz 50 m tym samym stylem. Warto wspomnieć że zawodnik brał udział po raz trzeci w mistrzostwach i zdobył w sumie 6 złotych medali. Drugi reprezentant naszej uczelni studiujący na V roku tego samego wydziału - Daniel Baran, w mistrzostwach wziął udział po raz pierwszy i zdobył brązowy medal na dystansie 50 m stylem klasycznym. Studenci na co dzień pływają pod okiem trenerów mgr Artura Szymańskiego i dr Iwony Tabaczek-Bejster. Gratulujemy! Mamy nadzieję że w przyszłym roku na tych  zawodach Uniwersytet Rzeszowski będzie reprezentować liczniejsza grupa studentów i oczywiście liczymy na medale.

 


Strona 3 z 15

Z galerii ...

2013kajaki 22.jpg

Radio FENIKS

Ankieta

Jakiej oferty pomocy oczekujesz od BON?
 

Użytkownicy Online

We have 29 guests online